Dołącz do naszego Zespołu!

Specjalizujemy się w prawie konkurencji, własności intelektualnej i przemysłowej, prawie cywilnym i karnym.

Poszukujemy:

Aplikanta adwokackiego/radcowskiego lub Adwokata/Radcy Prawnego

Zakres obowiązków:

  •  bieżące doradztwo prawne na rzecz klientów kancelarii – podmiotów gospodarczych, w tym sporządzanie analiz prawnych, opinii oraz memorandów,
  •  przygotowanie i opiniowanie umów i warunków handlowych,
  • udział w projektach związanych z oceną i wprowadzaniem polityki dystrybucyjnej, analiza i doradztwo
    w zakresie stosowanych systemów dystrybucji,
  • ocenę zgodności regulaminów i wzorów umów z prawem konsumenckim, doradztwo w zakresie prowadzenia sprzedaży internetowej,
  • reprezentowanie klientów przed sądami i organami administracji oraz na etapie przedprocesowym
    w negocjacjach ugodowych, w tym w sporach cywilnych o zapłatę, sprawach z zakresu nieuczciwej konkurencji, postępowaniach z zakresu prawa karnego gospodarczego,
  • sporządzanie pism procesowych, w sprawach cywilnych i karnych oraz w sprawach administracyjnych
    z zakresu prawa konkurencji,
  • prowadzenie prelekcji oraz szkoleń dla przedsiębiorców z zakresu prawa konkurencji, prawa konsumenckiego, zwalczania nieuczciwej konkurencji.

Szukamy właśnie Ciebie, jeśli:

  • posiadasz uprawnienia adwokackie / radcowskie lub jesteś aplikantem adwokackim / radcowskim
    co najmniej 2-go roku,
  • masz co najmniej dwuletnie doświadczenie w dziedzinie prawa ochrony konkurencji i/ lub prawa własności przemysłowej, a w szczególności w kwestiach związanych z polityką dystrybucyjną przedsiębiorców oraz z prawem konsumenckim,
  • masz doświadczenie w zakresie występowania przed sądami,
  • potrafisz sporządzać projekty opinii prawnych i pism procesowych w sposób zwięzły i posługując się prostym, przystępnym dla odbiorcy językiem,
  •  mile widziane będzie doświadczenie w zakresie zwalczania nieuczciwej konkurencji (nieuczciwa reklama, opłaty półkowe, naśladownictwo produktów, tajemnica przedsiębiorstwa) lub w zakresie prawa pracy,
  • bardzo dobrze znasz język angielski prawniczy w mowie i piśmie. Jeśli znasz język francuski lub niemiecki będzie to Twój dodatkowy atut.
  • jesteś gotowy/a na wyjazdy do sądów w całej Polsce,
  • chcesz współpracować na stałe tylko z jedną Kancelarią w pełnym wymiarze.

Oferujemy:

  •   pracę w kompetentnym i dynamicznym zespole, w przyjaznej atmosferze,
  •   rozwój i zdobywanie doświadczenia w ciekawych projektach i precedensowych sprawach,
  •   specjalizację w zakresie prawa antymonopolowego lub nieuczciwej konkurencji,
  •   samodzielne i odpowiedzialne stanowisko,
  •   rozwój kompetencji językowych w zakresie języka angielskiego.

Zainteresowanych aplikowaniem na stanowisko Aplikanta adwokackiego/radcowskiego lub Adwokata/Radcy Prawnego prosimy o przesyłanie CV wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych w związku z rekrutacją oraz listu motywacyjnego do 22 lutego 2019 r. na adres: rekrutacja@affre.pl