Affe Company Logo

E-commerce

Przy sprzedaży on-line należy udostępnić konsumentom szereg informacji i dokumentów (m.in. regulamin e-sklepu, wzór odstąpienia od umowy). Przygotujemy całą niezbędną dokumentację oraz doradzimy, jakie informacje powinny znaleźć się na stronie internetowej e-sklepu.

Reklamacje i gwarancje

W wielu przypadkach rozpatrzenie reklamacji nie sprowadza się do decyzji na TAK lub NIE, lecz wymaga głębszej analizy prawnej. Dlatego pomagamy sprzedawcom w:

  • obsłudze „trudnych” klientów,
  • przygotowaniu procedur reklamacyjnych,
  • przeszkoleniu pracowników z obsługi reklamacji.

Konkursy i loterie

Doradzimy, jak zgodnie z prawem: zorganizować konkurs z nagrodami, uzyskać zezwolenie i rozliczyć loterię promocyjną, przygotować dokumentację konkursową/loteryjną czy uzyskać właściwe zgody od uczestników.

Akcje promocyjne i reklama

Akcje promocyjne i reklamy to must have przy sprzedaży masowej produktów konsumenckich. Przed rozpoczęciem każdej kampanii reklamowej warto sprawdzić: czy zawiera ona wszystkie obowiązkowe informacje, czy nie wprowadza klientów w błąd, czy wygląd materiałów reklamowych nie narusza przepisów prawa.

Regulaminy i wzory umów

Sprzedaż produktów lub organizacja akcji promocyjnych kierowanych do konsumentów często wiąże się z wymogiem przygotowania regulaminu lub innych obowiązkowych dokumentów. Przygotujemy całą niezbędną dokumentację oraz doradzimy, jak uniknąć klauzul niedozwolonych.

Wybrane projekty:

Reprezentowaliśmy klientów z branży meblowej i FMCG w postępowaniach prowadzonych przez Prezesa UOKiK w zakresie naruszania zbiorowych interesów konsumentów

Reprezentowaliśmy jednego z wiodących producentów z branży FMCG w sporze ze stowarzyszeniem konsumenckim o zapłatę zadośćuczynienia z tytułu wprowadzenia konsumentów w błąd

Ocenialiśmy i korygowaliśmy kampanie reklamowe, regulaminy i inne wzorce umów kierowanych do konsumentów

Rekomendacje

2019, 2018

2018, 2017

Wszystkie powierzone kancelarii zadania są wykonywane w sposób profesjonalny, uwzględniający specyfikę naszych potrzeb i zawsze w ustalonym terminie. Porady prawne odznaczają się ponadprzeciętną rzetelnością, a równocześnie są konkretne i zrozumiałe, a także zawsze zawierają rekomendację uwzględniającą nasze cele biznesowe.

Aneta Branicka, Dyrektor prawny, Bergerat Monnoyeur Sp. z o.o.

Eksperci