Affe Company Logo

Joanna Skrzeczkowska

Joanna Skrzeczkowska
radca prawny, szef działu prawa własności intelektualnej

Joanna od ponad 10 lat specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, z powodzeniem i zaangażowaniem zajmując się ochroną znaków towarowych, wzorów przemysłowych, prawem autorskim, prawem konkurencji, ochroną dóbr osobistych, prawem prasowym oraz danymi osobowymi. Doradza klientom m.in. z branż FMCG, alkoholowej, medialnej, farmaceutycznych, kosmetycznej, odzieżowych, środków ochrony roślin, lotniczej, zbrojeniowej, artystycznej, meblarskiej oraz prowadzi bieżącą współpracę z agencjami marketingowym i PR, w tym w zakresie influencer marketing.

Specjalizacje

Doświadczenie

Prowadzi szkolenia i wykłady z zakresu prawa własności intelektualnej, w szczególności dotyczące zagadnień związanych z prawem autorskim, znakami towarowymi oraz czynami nieuczciwej konkurencji, jak również przeznaczone dla branży alkoholowej czy influencerów. Przez wiele lat prowadziła cenionego bloga dotyczącego prawa własności intelektualnej.

Ukończyła studia podyplomowe z prawa własności intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim z najwyższym wynikiem na roku, otrzymując na dyplomie ocenę celującą.