Affe Company Logo

Znaki towarowe

Jeśli tworzysz nowe oznaczenie lub logotyp i chcesz go chronić jako zarejestrowany znak towarowy, możesz to zrobić na kilka sposobów w zależności od tego, co jest Twoim celem. Doradzimy, jaki zakres i terytorium wybrać, aby zapewnić sobie szeroki zakres ochrony, a jednocześnie nie narazić się na zarzut, że znak nie jest używany. Będziemy reprezentować Cię przed wybranym urzędem patentowym i pilnować wszystkich terminów i płatności związanych z Twoim znakiem.

Wzory przemysłowe

To forma ochrony designu dostępna dla wszystkich branż. Współpracujemy z renomowanymi projektantami i chronimy nowoczesne wzornictwo. Doradzamy z jakich form ochrony skorzystać, aby były one trwałe i skuteczne.

Monitorowanie naruszeń

Mając zarejestrowany znak towarowy chcemy go chronić przed kopiowaniem. W tym celu przeszukujemy bazy danych urzędów patentowych. Sprawdzamy, czy inne podmioty prowadzące podobną działalność, nie próbują zarejestrować znaku podobnego, a jeśli tak – interweniujemy. Znając na pamięć portfolio znaków naszych klientów, nawet robiąc zakupy w czasie wolnym od pracy robimy zdjęcia oznaczeniom podobnym i przesyłamy je klientom.

Zarządzanie portfolio znaków

Jeśli masz spore portfolio znaków towarowych pomożemy Ci nim zarządzać. Stworzyliśmy ku temu innowacyjne oprogramowanie – Trademarker. To program dostępny online 24h/7, który pozwoli Ci w łatwy sposób wyszukiwać konkretne znaki towarowe lub sprawdzać zakres ochrony na poszczególnych terytoriach. Pobierzesz załączniki, w tym świadectwa ochronne. Zostaniesz poinformowany o upływającym terminie. A dodatkowo możesz zobaczyć Twoje znaki na mapie świata, co jest efektownym narzędziem na posiedzeniach zarządu czy spotkaniach
z inwestorami.

Prawa autorskie

Świadomość prawa autorskiego i konieczności ochrony wizerunku jest ważna, zwłaszcza dziś, gdzie dostęp do utworów jest tak łatwy. Powiemy Ci, jakie masz możliwości korzystania z utworów muzycznych, fotografii, fragmentów filmów, tekstów piosenek, memów. Uwzględniamy prawa autorskie w umowach IT i licencyjnych,
a także w umowach na nowe technologie.

Podróbki

Jeśli masz zarejestrowane znaki towarowe, możesz chronić swoje produkty. Zdecydowana postawa wobec wprowadzania na rynek podróbek wzmacnia wizerunek Twojej marki. Istnieje procedura, dzięki której podróbki zostaną zatrzymane już na granicy. Współpracujemy z Izbami Celnymi, spalarniami, ale też detektywami, którzy informują nas o podejrzanych produktach. W stosunku do „sprawców” stosujemy odpowiednie procedury cywilne i karne.

Wybrane projekty:

Reprezentowaliśmy przedsiębiorców w sporach sądowych o naruszenie znaku towarowego, naruszenie firmy, naruszenie wzoru przemysłowego

Doprowadziliśmy do unieważnienia znaku towarowego oraz wykazania renomy wcześniejszego znaku towarowego klienta przed Urzędem Patentowym RP

Reprezentowaliśmy artystkę wobec platform internetowych takich jak: Amazon, Ebay, Aliexpress w związku z wykorzystaniem dzieł bez zgody artystki

Doradzaliśmy międzynarodowej spółce gamingowej w zakresie prawa autorskiego i znaków towarowych. Oceniliśmy możliwość użycia ponad 400 nazw dla postaci i przedmiotów w grach.

Przygotowaliśmy dla spółki z sektora IT umowę licencji na korzystanie z baz danych, oprogramowania oraz programu komputerowego.

 

Przygotowaliśmy opinię o kampanii reklamowej dla przedsiębiorcy z sektora spożywczego, która uwzględniała zagadnienia oświadczeń żywieniowych i zdrowotnych

Oceniliśmy możliwość wprowadzenia na rynek kilkunastu projektów obuwia, odzieży i akcesoriów. Przeanalizowaliśmy bazę ponad 60 000 wzorów przemysłowych w celu wykluczenia ryzyka naruszenia cudzych praw.

Przygotowaliśmy opinię dla spółki z branży fitness dotyczącą możliwości używania sloganu reklamowego w ogólnopolskich kampaniach reklamowych.

Przygotowaliśmy interaktywne szkolenia dla naszych klientów i ich pracowników obejmujące tematykę znaków towarowych, wzorów przemysłowych, kampanii reklamowych oraz tajemnicy przedsiębiorstwa. Szkolenia są także w formie dla „nieprawników”, aby ułatwić pracownikom działów marketingu i projektowania ich codzienną pracę.

Reprezentowaliśmy spółkę z sektora FMCG w postępowaniu przed Komisją Etyki Reklamy i Wydziałem Własności Intelektualnej Sądu Okręgowego w sporze dotyczącym hasła reklamowego.

Przygotowaliśmy opinię dotyczącą certyfikacji środków ochrony indywidualnej dla przedsiębiorcy zajmującego się sprzedażą ubrań i sprzętów do mieszanych sztuki walki (MMA).

Uzyskaliśmy dotacje na ochronę krajowych i unijnych praw własności intelektualnej naszych klientów w wysokości ponad 20 000 zł.

Rekomendacje

rzeczpospolita

2019 - 2022, 2024

Kancelaria reprezentuje Spółkę w postępowaniach dotyczących znaków towarowych, zarówno przed organami krajowymi, jak i zagranicznymi. Dotychczasowa współpraca przebiega w sposób satysfakcjonujący. Wszystkie czynności podejmowane przez kancelarię cechuje wysoki poziom merytoryczny, a pracownicy wykazali się profesjonalizmem i zrozumieniem realiów rynku.

Katarzyna Woźniak-Mrygoń, Dyrektor Działu Prawnego, Zakłady Tłuszczowe „Kruszwica” Spółka Akcyjna

Eksperci